O mnie

Tomasz – hodowca z pasją 🙂

Psy są w moim życiu od zawsze, od najmłodszych lat stoi przy mnie owczarek. Hodowlą owczarków niemieckich  zająłem się 9 lat temu i od tej pory staram się rozwinąć i nabrać jak najwięcej doświadczenia. Wiedzę czerpię ze wszystkich możliwych i dostępnych źródeł, ponieważ moim najważniejszym założeniem jest to, by hodowla była prowadzona rzetelnie, profesjonalnie, zdrowo i by moje psy były piękne, zadbane i szczęśliwe.
Regularnie biorę udział w klubowych, krajowych – ogólnopolskich, oraz międzynarodowych Wystawach Psów Rasowych, oraz Owczarków Niemieckich. Lubię zdrową rywalizację i wkładam w to dużo serca i zaangażowania, więc moje psy niejednokrotnie mogły i mogą poszczycić się najwyższymi osiągnięciami, lokatami i tytułami. W naszych szeregach są Młodzieżowe Championy, Championy Polski, Zwycięzcy Ras, Zwycięzcy Klubów, Europy i Świata.
Część moich psów jest szkolona, czego dowodem są pozytywnie zaliczone Egzaminy Psów Wartowniczo – Obronnych PWO, czy Stróżująco – Obronnych PSO1 i uzyskane certyfikaty. Lubię różnorodność i stale sprawdzam swoje umiejętności, biorąc więc udział w seminariach, warsztatach i szkoleniach z pozorantami w całej Polsce.
Przez dwa lata wspólnie z psem udzielałem w ratownictwie poszukiwawczym. Przeszedłem szkolenie w Państwowej Straży Pożarnej i po zdanym egzaminie zostałem strażakiem. Byłem członkiem Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej. Jak więc widać, psy dobieram bardzo wszechstronnie, zarówno pod względem eksterieru i predyspozycji wystawowych, sportowych, jak i szkoleń i pracy w każdych warunkach.
Swoją pracę zawodową również połączyłem z psami. Jestem przewodnikiem psa służbowego, pracującego w Straży Ochrony Kolei. Pracuje ze mną Chiro, krótkowłosy, wilczasty owczarek użytkowy.
Z większością posiadaczy naszych szczeniąt jestem, na ile to możliwe, w stałym kontakcie, dzięki czemu mam szansę obserwować, jak pięknie maluchy rosną i rozwijają się. Chętnie służę radą i pomocą, zdrowotną, żywieniową, a także na wystawach, gdyż z przyjemnością spotykam niektóre nasze psiaki na ringach 🙂
W chwili obecnej hodowla liczy sobie 10 dorosłych owczarków – 3 psy i 7 suk. Mam trzy reproduktory oraz sześć suk hodowlanych. Wszystkie oprócz czarnej, krótkowłosej Mantry to owczarki długowłose, czarne podpalane. Nasza weteranka Amera zakończyła już karierę hodowlaną i odpoczywa na emeryturze 🙂 Jedną sunię poniżej roku zaliczamy jeszcze do młodzieży.
 

 

Zapraszam 🙂

Dodaj komentarz